ליברמן יוצא; טוב לקואליציה בעיות באופוזיציה./נ.הכט

שותפים לשעבר, ליברמן ונתניהו בימים טובים יותר. (beytenu.org.il)

שותפים לשעבר, ליברמן ונתניהו בימים טובים יותר. (beytenu.org.il)

כשהשר לשעבר אביגדור ליברמן הודיע שהוא ומפלגתו עוזבים את שורות הקואליציה, מיהרו בכלי תקשורת שונים להעלות כותרות; ״מסתמן: ממשלה צרה של 61 חברי כנסת״ ״ממשלת 61 לא תשרוד, לא תחזיק מעמד״. אצו להודיע לציבור, למי שעדיין היה סבור אחרת – שהממשלה החדשה שתוקם תפורק בקלות הפעם, ובוודאי שלא תגמור את שנות כהונתה.

רק מה ששכחו לספר לציבור, או ליתר דיוק לא טרחו להדגיש – הוא שהבעיות רק מתחילות להתבשל באופוזיציה. חשוב להבין שישראל ביתנו איננה מפלגת שמאל מרכז, או מרכז ימין. ליברמן ואנשיו ימניים מובהקים – או כפי שהוכחו להיות בשנותיהם בקואליציה. ובכיסאות האופוזיציה – כמו באופוזיציה, המפלגות הן מפלגות שמאלניות מובהקות כמו מרצ, או שמאל מרכז כמו המחנה הציוני. כנסת ישראל כמו כל קונגרס בעולם – מורכבת מקואליציה ואופוזיציה, מי אמר שהאופוזיציה יכולה לדשדש? היא מוכרחה להיות לוחמת למען הציבור שבחר בה – ומבלי אחדות דעים קשה להרכיב אופוזיציה ראויה. הוכחה ברורה לכך ניתן היה לראות כבר בשבוע שחלף – בהצבעה על הסתייגותה של מפלגת ״ישראל ביתנו״ לתיקון חוק יסוד הממשלה להגבלת מספר השרים.     מי שהביט בצג תוצאות ההצבעה – לא היה מפספס זאת:  בעד 44,  נגד 61, נמנעים 15. כי כשההסתייגות היא יוזמת מפלגה קואליציונית שורשית הגבות  מתרוממות בצד הימני של המליאה.

כלומר; ישנה בעיה אמיתית כאן. ישנם חילוקי דעות עמוקים והשקפות פוליטיות שונות בתכלית בין מפלגות האופוזיציה הפופולאריות לבין מפלגת ״ישראל ביתנו״.

בינתיים – בנימין נתניהו ואנשיו הרוויחו שטח פעולה חופשי, עוד מפלגה שהיוותה עבורם מוקש ירדה משורותיה. הרי היחסים המפוקפקים וחילוקי הדעות בין ראש הממשלה ליו״ר ישראל ביתנו אינם חדשים לנו.

ישראל ביתנו – תהיה לכבשה השחורה בין מפלגות רבות הנוגדות את דרכה לחלוטין, אז בזמן שבתקשורת טורחים להצר על הממשלה בנגטיביות, כדאי לשים לב לכך – ששישה חברי הכנסת המצטרפים לאופוזיציה לא בהכרח יהוו מכשול לממשלת נתניהו הרביעית. ולכל המנבאים רעה על צרות הממשלה – מוטב שיבדקו קודם כל את מצב האופוזיציה ״הרחבה״.

יש סיכוי לפעילות משותפת? ליברמן והרצוג (צילום: פלאש 90)

יש סיכוי לפעילות משותפת? ליברמן והרצוג (צילום: פלאש 90)

ישראל ביתנו והעומד בראשה מוכרחים לעשות חשבון נפש – על המשך דרכה של המפלגה. אם יישארו נאמנים לציבור בוחריו. אם יידבקו בהשקפתם ודרכם הימנית. הזמן באופוזיציה יעשה את שלו.

והתקשורת – כדאי שתעשה גם היא חשבון פשוט. תנו לממשלה לחיות!

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s